Spódnica midi z plisami to hit ostatnich kilku sezonów. Osobiście zdążyłam dorobić się już kilku, zarówno tych letnich, noszonych do klapek i sandałów, jak i tych zimowych, które bardzo polubiły się z grubymi rajstopami i botkami.

Uważam, że to nieoceniona część damskiej garderoby! Jest naprawdę uniwersalna i bardzo plastyczna – z tak wieloma pomysłami na stylizacje wejdzie w z zgraną komitywę! Styl oficjalny, biurowy, uroczysty – osiągnąć najłatwiej. W kontekście spódnicy z plisami jest wręcz intuicyjny. Wystarczy idealnie wyprasowana koszula lub bluzka, para szpilek bądź mokasynów, względnie marynarka. Jest elegancko i dostojnie.
Ale równie dobrze można uzyskać efekt zupełnie z innej konwencji. Może być zawadiacko, nonszalancko, z młodzieńczą fantazją i lekkością.

I tu mam dwie propozycje.

Boho chic przepada za botkami, hippisowskimi koszule, zamszem i skórą. Z falbaniastą kwiecistą spódnicą ten sam set wypadłby jak klasyka boho-gatunku, a z plisowaną nie tylko nie zgrzyta, ale wprowadza nową jakość. Przełamana, w sposób kontrolowany, klasyka to zawsze dobry pomysł!
Z kolei sporty-casual, mój ulubiony styl miejski wręcz stoi przełamywaniem schematów. Wystarczy jeden element z gatunku: wyjściowy/elegancki by całość zyskała świeżość i nijak nie kojarzyła się z wycieczką turystyczną/wyjściem do siłowni/pozbawioną pomysłu stylizacją na szybkie zakupy w osiedlowym mięsnym. |

Bawcie się konwencjami, eksperymenty w modzie to nie tylko domena projektantów, stylistów i szafiarek! 😉

 

 

Komentarzy: 0
12 marca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)