Rusz się!

Komputer, smartfon, telewizor z pakietem Netflixa i co tam jeszcze. Ach, no tak, konsola!
Dzieciaki porzucą każdą możliwą aktywność, żeby posiedzieć przed ekranem i nakarmić oczy przesuwającymi się energicznie obrazkami.
A ty, rodzicu, kombinuj, jak ich od tego skutecznie odciągnąć!

Uwielbiam perspektywę weekendu majaczącą na horyzoncie, ale fakty są takie, że od kilku lat wiąże się także z przeganianiem dzieciaków sprzed ekranów, odpowiadaniem na ich żebry i wymyślaniem czym im zająć by przez chwilę zapomnieli o wirtualnym świecie. Brzmi znajomo? Jeśli nie, zazdroszczę i winszuje sukcesu wychowawczego. Jeśli tak – podajmy sobie dłonie.

Jakie są Wasze sposoby na to, by dzieciaki nie zatruwały życia o granie/oglądanie?
Moim jedynym skutecznym i sprawdzonym jest wybycie na łono natury. Całorocznie. Bez wyjątków w kalendarzu. W każdym zakątku Polski są ciekawe miejsca do eksplorowania, w każdym. Ja mieszkam niedaleko pasm górskich i staram się jak najczęściej przegonić towarzystwo po szlaku. Zakładamy wygodne buty, nieprzemakalne odzienie, bierzemy termosy pełne gorącej herbaty (lub kakako), kanapki i wyruszamy na spotkanie z przygodą. A zawsze jakaś jest! A to ktoś wpadnie do strumyka (nie polecam w sezonie zimowym, ale letnim – bardzo miły akcent! ;)), a to spotkamy jakąś zwierzynę (widzieliście kiedyś z bliska sarnę? To chyba najpiękniejsze zwierzę na Ziemi!), a to spotkamy na szlaku sąsiadów i wspólnie podążymy dalej (true story).

Wracamy dotlenieni, zadowoleni z dobrze spędzonego czasu i szczęśliwi.
Dzieci oczywiście przypomną sobie wkrótce o Minecrafcie, YouTubie i ostatnio oglądanym serialu, ale miłe jest poczucie, że przez ten cały czas ich mózgi rejestrowały zupełnie inną niecyfrową rzeczywistość.

Komentarzy: 0
05 marca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)