Zostań w domu!

Czasy są historyczne! – zwykła mawiać moja babcia i właściwie zawsze, gdy wypowiadała te słowa miała rację.
Idąc tym tropem oczywiście wszystkie czasy są historyczne, bo też każdy moment w historii przynosi unikalne problemy, zagadnienia, jedyne w swoim rodzaju sytuacje.
Nie inaczej jest teraz. Jakże to nowa rzecz – być zmuszonym do siedzenia w domu, pracy zdalnej, pobierania nauki w szkole online, unikania miejsc publicznych, przemieszczania się wyłącznie samochodem (podczas gdy jeszcze kilka tygodni temu najbardziej optymalnym rozwiązaniem było wybranie transportu publicznego).

Każdy moment, choćby nie wiem jak trudny, warto przekuć na coś wartościowego, coś, co przyniesie nam korzyść.
Ja postanowiłam wykorzystać ten czas na bycie razem w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oglądać razem filmy, grać w gry planszowe, odwiedzać razem muzea online. Gotować, piec i zmywać po tych kulinarnych przygodach. Razem. Robić wideospotkania z babcią, dziadkiem, ciocią. Zapytać dawno niewidzianej kuzynki co u niej. Czytać. Rozmawiać. Poznawać się jeszcze lepiej. To ostatnie zdanie brzmi niedorzecznie? Jestem pewna, że wielu z was będzie wiedziało o czym mówię. W codziennym pędzie nie mamy czasu na toczące się wartko, wielogodzinne rozmowy. A teraz – owszem.

Co mogę Wam polecić, jeśli macie wrażenie, że podczas akcji #zostańwdomu prędzej zwariujecie, niż osiągniecie rodzinną harmonię?
Oglądajcie kino przyrodnicze (Ziemia, nasza planeta, Netflix), dotykajcie świata nauki (Nauka to lubię, Tomasz Rożek, youtube), stańcie się mistrzami spostrzegawczości (gra Dobble), zręczności (Jenga, bierki), strategii (szachy, Rój, Stratego), kreatywnych skojarzeń (Dixit). Odbywajcie dalekie podróże palcem po mapie (Mapy Mizielińskich, ale może być też zwykły atlas).  Pozwólcie dzieciom na odrobinę bałaganu w kuchni – klik!, a nawet: wyślijcie dzieci w kosmos! – klik!  Gdy zaś najmłodsi zawiną się do łóżek, już w gronie pełnoletnich, podszkolcie się z dobrego kina. Kino Nowe Horyzonty przygotowało się na seanse online – klik!

Naprawdę jest co robić!
Tylko od nas zależy, czy dzisiejsze, mocno historyczne, jak powiedziałaby babcia, czasy, będziemy wspominać jako udrękę czy wręcz przeciwnie.
Ja zrobię wszystko, by było pięknie. Co i Wam serdecznie polecam!

 

Komentarzy: 0
18 marca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)