Cóż, wygląda na to, że nie zwieziemy do domostw kolejnej partii ceramicznych zajęcy, gipsowych baranków i puchatych kurczaczków z syntetycznego włókna. Dekoracyjne zakupy w tym roku odpadają.  Nie oznacza to jednak, że mamy zrezygnować z okolicznościowych zdobień, uroczych akcentów i podkreślenia wystrojem naszych wnętrz, że przed nami wyjątkowy czas.
Potraktujmy to jako kolejną aktywność, dzięki której możemy spędzić fajny, kreatywny czas z rodziną.

Poniższe zdjęcia stanowią mój osobisty arsenał dekoracji okolicznościowych.

Po pierwsze wysiejcie rzeżuchę. Moja już wschodzi. Postawcie ją na słońcu i regularnie zraszajcie, a najlepiej zlećcie to dzieciakom. One lubią czuć misję. Przynajmniej do pewnego wieku. 😉

Jajka zawieszki zrobiły moje dzieci z przygotowanych przeze mnie wydmuszek. Zapewne doskonale wiecie jak się robi wydmuszki, ale na wszelki wypadek przybliżę proces. Wymyte, sparzone surowe jajka nakłuwamy czubkiem noża z dwóch stron (lekko pukając, z wyczuciem, by nie stłuc całości skorupki), następnie podkładamy miskę u kubek, przykładamy jedną z dziurek do ust i dmuchamy tak, by drugą dziurką cała zawartość jaja wypadła do naczynia. Pusta skorupka, czyli wydmuszka jest gotowa do dekorowania. Warto uprzedzić dzieciaki, że to bardzo delikatna rzecz i należy obchodzić się z nią ostrożnie. Kolorowe farbki plakatowe, kawałki rafii, włóczki lub sznurka i bingo. Mamy urocze zawieszki, które ślicznie ozdobią gałęzie pełnie młodych zielonych listków.

Łańcuch z zajączków to wynik naszych domowych prac plastycznych. Wycinam ja, dzieciaki robią pompony (jak je zrobić możecie zobaczyć choćby tu – KLIK!), przyklejają je i voila!
Girlanda super wygląda na gołej ścianie, ale i na regale z książkami, oknie, kominku, drzwiach.

Możecie też zrobić świąteczne wianki – KLIK!, stroik – KLIK! , zabawne kurki – KLIK!, czy cokolwiek innego, co przyjdzie nam do głowy – KLIK!

Sky is the limit. A jeśli można sprawić, żeby było przyjemnie, kreatywnie, odgonić dzieci od komputera i jeszcze zyskać urokliwy aranż wnętrza, to zdecydowanie warto.
Do dzieła!

Komentarzy: 0
07 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)