3 ultrakobiece trendy na lato

Czym jest kobiecość? To termin o tyle trudy do zdefiniowania, że odbierany bardzo indywidualnie.  Każdy może mieć inne skojarzenia z kobiecością i jestem zdecydowanie przeciwna narzucaniu innym jedynej właściwej wizji. Dla jednej osoby esencją kobiecości będzie umiejętność stworzenia ciepłego domu, z blachą pachnącego ciasta, gromadką dzieci i atmosferą życzliwości. Dla innej – aura tajemniczości i sensualności, albo atrybuty takie jak: niezależność, niezawisłość, siła, ambicja. Jeszcze inna uzna, że najbardziej kobiecą kobietą w jej życiu jest ciotka, udzielająca się jako wolontariusz, bo jest empatyczna, ma wielkie serce i potrafi godzinami słuchać, gdy ktoś mówi. Ciekawy artykuł na temat zagadnienia kobiecości przeczytałam niegdyś w Zwierciadle, polecam: klik!

Jednak to, czym jest kobiecość w modzie ustalić nieco łatwiej. Wszystko, co ma sprawiać, że czujemy się dobrze we własnej skórze, podkreślamy te atrybuty które chcemy podkreślić, czujemy się piękne, zmysłowe i, no właśnie, kobiece. Oczywiście to też bywa indywidualne. Ja proponuję przyjrzenie się trzem trendom, które w moim odczuciu podkreślają kobiecość.
Te trendy to ażur, pęknięcia (inaczej: łezki, dziurki) oraz dekolt cold-shoulder.  Są pełne wdzięku, ale nienachalne. Sensualne, ale pozbawione dosłowności. Urocze, lecz nigdy – infantylne. Te ponadczasowe tendencje idealnie współgrają z aurą lata – zarówno pod względem praktycznym (przewiewność), jak i wizualnym. Jak nosimy takie bluzki? Tak, jak chcemy. Do wszelkich spodni, spódnic mini, midi i maxi. W wersji służbowej polubią się z marynarką, w wersji casualowej – z ogrodniczkami, szortami, luźnymi jeansami slouchy i boyfriend’s, albo czymkolwiek, co przyjdzie nam do głowy.

Komentarzy: 0
21 maja 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)