Czym jest garderoba kapsułowa i jaki jest cel budowania jej w swojej szafie?
Idea jest prosta i mądra. Pokrótce chodzi o minimalizm i świadome, przemyślane zakupy. Z zatem docelowo również o ekologię.

Garderoba kapsułowa zakłada kupowanie i posiadanie rzeczy klasycznych, prostych i ponadczasowych. Są to raczej rzeczy niewzorzyste, albo we wzory klasyczne, fasony proste, kolory które z łatwością zestawimy z innymi. Krótko mówiąc – para klasycznych jeansów wypadnie równie dobrze z białą koszulą, czarnym tiszertem, szarą bluzą sportową i bladoróżowym kardiganem. Z powodzeniem dopełni je beżowy trencz, klasyczna parka w kolorze zieleni khaki lub czarna skórzana ramoneska. Co na nogi? Trampki, botki, baleriny, mokasyny. A gdyby podmienić parę jeansów na prostą spódnicę? Wciąż wszystko będzie doskonale współgrało.

Garderoba kapsułowa, tzw. capsule wardrobe, zakłada, że niemal wszystko możesz zestawić ze wszystkim. Każdy dół z każdym topem. I dopełnić każdą parą butów i każdym okryciem wierzchnim. Wiadomo, że wciąż istnieją sety na specyficzne okazje i że czasem bardziej adekwatna do sytuacji będzie koszula z kołnierzykiem niż swobodny tiszert. Z tym nikt nie dyskutuje, jednak wciąż założenie jest takie, że po zrzuceniu koszuli (i na przykład mokasynów czy klasycznych szpilek) – zakładasz na siebie prostą bluzę i trampki i wciąż wszystko konweniuje.

Czy garderoba kapsułowa opiera się wiodącym trendom?
I tak i nie.
Trendy, jak wiecie, można interpretować rozmaicie i nie jest tak, że jeśli na wybiegu londyńskiego tygodnia mody pojawiły się monstrualne falbany to w modzie codziennej będą miały odzwierciedlenie jeden do jednego. Czyli – jeśli bluzka z falbaną ma zastosowanie w więcej niż jednej stylizacji, możemy z powodzeniem włączyć ją do naszej kapsuły. Ale faktem jest, że taka garderoba opiera się raczej większym ekstrawagancjom (dając pełne pole do popisu na przykład dodatkom), uwielbia wszystko co klasyczne, modowe evergreeny, rzeczy proste, w podstawowej palecie kolorów lub odcieniach stonowanych.

Komentarzy: 0
25 sierpnia 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)