No excuses, mama!

Zacznę w sumie od kontry – nie toleruję sytuacji, w której świeżo upieczone mamy zagania się do aktywności fizycznej, by już-już-natychmiast zrzucały pociążowy balast.
Uważam to za nietakt, fundamentalne niezrozumienie sytuacji i pomieszanie priorytetów. Jeśli świeżo upieczona mama powinna cokolwiek to po pierwsze zająć się maluchem, po drugie  zająć się sobą (te must-have’y mogą zamieniać się miejscami!), po trzecie chwilowo mieć kompletnie w nosie inne sprawy. I poprzez zajęcie się  sobą bynajmniej nie mam na myśli wyciskania potów na bieżni, ale – sen, w każdej możliwej chwili, wartościowe jedzenie, zapewnienie sobie wsparcia psychicznego i fizycznego.

Natomiast znacie mnie już trochę i wiecie, że jestem ogromną fanką aktywności fizycznej w każdej postaci – solo, ze słuchawkami na uszach, rodzinnie – z dziećmi w każdym wieku, w trybie codziennym i wakacyjnym. To wcale nie musi być plan do zrealizowania, kilometry do odhaczenia, rekord do pobicia. To powinna być radość z bycia w ruchu, czy to gdy idziemy trzecią godzinę górskim szlakiem i zaśmiewamy się z anegdotek, które opowiada syn/córka/znajomi, czy gdy oglądając serial ćwiczymy na macie. Ruch jest po prostu dla nas dobry, im szybciej zrozumiemy tę szalenie prostą mądrość życiową, tym lepiej dla nas. Mnie osobiście aktywność fizyczna służy do obniżania poziomu stresu (intensywne przebieżki), dbałości o urodę (ćwiczenia wybranych partii ciała na macie) oraz jest wartościową formą spędzenia wolnego czasu z rodziną a także przemyceniem dzieciom pozytywnego wzorca.

I tak, jak w tytule – no excuses, mama – czyli: bez wymówek, moja droga.
Wszystko da się pogodzić, wszystko da się ogarnąć.
Ruszaj się, mamo, kiedy tylko możesz.
Ciało (i umysł) podziękują ci za tę inwestycję, macie moje słowo!

Komentarzy: 0
04 września 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)