Jesieniara, uwielbiam to słowo.
Ma w sobie ładunek emocji, które są mi bardzo bliskie – sporą dozę poczucia humoru, serdeczność i delikatne pobłażanie. Sama nazywam się jesieniarą i choć zdarza mi się narzekać na chłód, na coraz szybciej zapadający zmrok, jesienne dżdżyste poranki, i przemoczone botki, to i tak uważam, że jesień ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Począwszy od doznań estetycznych jakie funduje – czy góry, lasy, a nawet miejskie parki, są piękniejsze o jakiejkolwiek innej porze roku? Zaraz potem myślę o półkach w warzywniaku – jesień to zdecydowanie moja pora jeśli chodzi o ich zawartość. Te wszystkie zapiekanki z cukinii, kremy z dyni, lecza, ratatuje, grillowane kukurydze i bakłażany tak bardzo lubią się z moimi kubkami smakowymi! No i moda – jesienna moda jest bardzo twarzowa. Obecność tych wszystkich dzianin, swetrów, szali, grubych splotów w szafie jakoś mnie koi i bardzo dobrze nastraja.

No i wreszcie dom.
Co będzie must-havem prawdziwej jesieniary?
Na pewno zaczęłabym od domowego przytulnego outfitu. Miły dresik, miękka bluza, puchate skarpety – któż z nas nie kocha takiego setu?
Punkt drugi – światło. Skandynawowie wiedzą co robią, malując domy na biało i stawiając wszędzie, gdzie tylko się da punkty świetlne czy to w postaci lampek czy świec. My tylko pół roku mieszkamy w jasnościach, przez drugie pół dzielimy los naszych sąsiadów z północy. Dlatego rozświetlanie domu uważam za zabieg nieodzowny, który doskonale wpływa na samopoczucie i morale.
Punkt trzeci – tekstylia, a ściślej mówiąc pledy. Nie wiem czym byłyby jesienne wieczory jesieniary z krwi i kości, gdyby nie puchaty pled, spowijający ciało podczas lektury ulubiony serii kryminałów / nowego sezonu ukochanego serialu! Nie chcę się nawet zastanawiać. Po prostu mam je zawsze pod ręką. Podobnie jak całą resztę.

Jesień! Jestem na ciebie gotowa!

 

 

Komentarzy: 0
10 września 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)