Cześć, listopadzie!

Jeszcze dobry miesiąc do momentu, w którym odpalimy cały ten świąteczny kram: śnieżynki, rudolfy czerwononose, gałązki świerkowe i kilometry bożonarodzeniowego oświetlenia. Warto zachować powściągliwość w tej kwestii bo nic nie cieszy tak bardzo jak rzecz wyczekana i wytęskniona. Na razie możemy budować atmosferę innymi środkami, a jest ich trochę!

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam motyw gwiazdy. Jest on, owszem, mocno kojarzony z dekoracjami bożonarodzeniowymi, ale nie jest też tak, że święta mają na gwiazdę monopol. W estetyce skandynawskiej to stały element dekoracyjny domowej przestrzeni pojawiający się nie tylko w okresie okołoświątecznym. Ich niezawodne hygge, czyli sztuka czerpania radości z przebywania razem w domowej, przytulnej przestrzeni, wiąże się nierozłącznie właśnie z dekorowaniem wnętrz w taki sposób, żeby wręcz zachęcały do pozostania w domu.

No więc gwiazda. Ale to nie jedyny akcent, który wprawia mnie w późnojesienny błogostan domowy. Bardzo lubię tkaniny udające futro. Najlepiej białe. To również odwołanie do estetyki rodem z północy kontynentu. Takie dywaniki, narzutki i poduszki zawsze królowały w skandynawskich magazynach wnętrzarskich, przywożonych przez moją rodzinę, która od dziesięcioleci mieszka w szwedzkim Malmo. Oprócz tego – wiadomo – masa świeczek, tealightów, lampionów. Rozświetlamy listopadowe wieczory i sprawiamy, że nasze wnętrza spowija ciepło, jasność i miękkość.

Komentarzy: 0
31 października 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)