Moja znajoma urodziła niedawno pierwsze dziecko.
Niestety niewiele mogła zdziałać z rzeczami, które jej siostra skrzętnie popakowała w kartony z myślą o małych spadkobiercach, bo wystąpił konflikt kolorystyczny!
Karton zawierał bowiem nie taką gamę, jaką powinien.

Wszyscy wszak wiemy, że:
Różowe dla dziewczynki.
Błękitne dla chłopczyka.
Koniec, kropka.

Taki schemat kolorystycznego myślenia towarzyszy nam od zawsze. |
I choć paleta barw jest tak bogata i jest tyle różnych opcji, to już przy każdym baby-showerze widać wyraźnie, że jesteśmy niewolnikami tego kanonu. 90% ciuszków i akcesoriów dla małej Julki/Hani/Zosi będzie oscylowało w gamie: malina, lila, fuksja, amarant, a 80% szmatek i gadżetów dla Jasia/Frania/Antosia będzie skąpane w błękitach i niebieskościach.

Nie, nie namawiam Was bynajmniej do bojkotu kanonu, klasycznego myślenia o kolorystyce związanej z płcią. Do czego natomiast namawiam z całego serca to do przełamywania tego schematu.
Miodowa żółć, oliwkowa zieleń, brązy, pomarańcze, szarości są tak urocze i twarzowe! A co najlepsze – wiele z nich jest totalnie unisex!

Spójrzcie tylko na moje dzisiejsze zestawienie dziecięcej garderoby!
Mało w niej schematu, a wiele radości, uroczych akcentów i przepięknych soczystych kolorów!

 

 

 

Komentarzy: 0
17 listopada 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)