Radość oczekiwania

Nie jest to jeszcze czas przygotowania do świąt ale na przygotowania do przygotowań jak najbardziej. 😉

Tak, jak każda gospodyni wie, że piernik powinien powstać w  listopadzie, tak każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tej prawidłowości, że za kompletowanie kalendarza adwentowego warto wziąć się wcześniej niż ostatnie dni  przed adwentem. Wiem, co mówię, testowałam wariant “o rany to już pojutrze, ratuj się kto może” i nie polecam.

Ogólnie jestem zdania, że tego, co z zasady powinno być przyjemnością, nie warto obarczać stresem i pośpiechem, bo przyjemnością być przestaje. A szkoda. Dlatego w tym roku zabieram się za rzecz znacznie wcześniej.

Na ten stan rzeczy wpływa również fakt, że tegoroczne święta będą nieco inne niż wszystkie poprzednie. Nie zanosi się na to, byśmy zabawili na świątecznym jarmarku, byśmy oddali się rytuałowi przedświątecznych zakupów, a nawet byśmy spotkali się w takim, jak zawsze gronie. Dlatego zamierzam podkręcić atmosferę na inne sposoby.

Kalendarz od lat stanowi dla nas pretekst do wykazania się. Od dawna dominują bardziej zadania niż prezenty. W tym roku – roku trudnym dla nas wszystkich – tworzę opcję pół na pół – 12 zadań, 12 prezencików. Co nadaje się jako wypełnienie kalendarza?  Wszystko, co nieduże i przyniesie radość, co podkręci kreatywność i będzie pretekstem do spędzenia czasu razem. Unikam pierdółek  stylu – figurka, samochodzik, pluszak. Staram się dawać dzieciom rzeczy z sensem.  A więc – wszelkie akcesoria plastyczne – plastelina, kredki, ale także kieszonkowe gry planszowe (opcja niskobudżetowa: gry karciane, bierki, opcje nieco droższe – układanki logiczne typu cat stax lub dog pile albo rewelacyjna gra narracyjna story cubes). 

Ja zaczynam kompletować już dziś! Kto dołącza?

Komentarzy: 0
09 listopada 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)