Prezentownik trzeci – Dziecko

Prezentowe very last minute, dwa dni przed wigilią?
Myślałby kto! Okazuje się, że wcale nie takie very, bo ludzi w galeriach handlowych istne zatrzęsienie!
Wiem co mówię, przed chwilą wróciłam z ostatniego wypadu.

Co kupić dla dziecka siostry, przyjaciółki lub własnego?
Ja zawsze będę za przedmiotami z sensem, z misją. Nie oznacza to, że moje biedne dzieci od świtu do zmierzchu studiują encyklopedie. Spokojnie, bawią się. Jednak lubię, żeby zabawki i inne ich rzeczy coś wnosiły. Skłaniały do kreatywności (akcesoria plastyczne, do prac technicznych, rozwijania umiejętności manualnych), sprawiały, że dzieciaki dowiadują się czegoś (pięknie ilustrowane książki, gry, zabawki przemycające wiedzę, takie jak mikroskop, zabawki konstrukcyjne etc). Oczywiście rozrywka dla rozrywki jest bardzo ważna. Dla mnie jej rolę pełnią gry planszowe, klocki, pojazdy.

W tym roku ogromnie polecam: książkę Daj Gryza – o kuchniach świata, doskonale napisaną i zilustrowaną (cudowna podróż po smakach), grę strategiczną Rój (bardzo rozwija myślenie) i wszelkie akcesoria do aktywności plastycznych. Nauka online, obok zapracowanych rodziców (również zdalnie) coraz częściej sprawia, że dzieciaki pozostają przyklejone do ekranów komputerów przez wiele, wiele godzin. Jestem za tym, by w ramach higieny psychicznej wieczorami zająć się czymś totalnie analogowym – rysowanie, malowanie, klejenie, wycinanie to zawsze dobry pomysł na wspólnie spędzony czas. Wystarczy zarzucić temat i … dzieci mają głowy pełne pomysłów i ręce pełne roboty. Super sprawą jest również tablica – w wersji maxi czyli kawałek ściany pomalowany tablicówką i wersji mini – taka rozstawiana, gdy czas na zabawę i chowana, gdy przeszkadza.

A jakie są Wasze tegoroczne idee?

 

Komentarzy: 0
22 grudnia 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)