Święta w duchu Scandi

Skandynawowie wiedzą, co dobre!
Nie bez kozery to właśnie ich dekoracje, pomysły na aranżacje, ich dizajn i spojrzenie na estetykę, stanowią chyba najbardziej rozpoznawalny styl wnętrzarski na świecie. (A z całą pewnością w Europie). To, co szczególnie urzeka w ich pomyśle na piękny dom to prostota, nieprzekombinowanie, przekonanie, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, najbardziej urocze i chwytające za serca. Skandynawskie domy w okresie świątecznym  to już w ogóle bajka – a przecież gdyby rozłożyć te idee na czynniki pierwsze, okazałoby się, że to żadne wnętrzarskie rocket-science i każdy z pomocą środków ogólnodostępnych nas może wyczarować u siebie podobny klimat.

Po pierwsze czerpanie z natury – prawdziwe drzewko stojące w koszu, jutowym worku, wiaderku lub gąsiorze na wino to absolutny klasyk północnej estetyki. Uwielbiam te rozwiązania – pozwalają wykorzystać zawartość własnej piwnicy albo przedmioty, które znajdą zastosowanie całoroczne.  Po drugie – jedzenie jest dekoracją samą w sobie. Patera pełna mandarynek, misa orzechów, czerwone lśniące jabłka – są nie tylko zdrowe i smaczne – przepięknie zdobią stół, stolik kawowy i blat kredensu. Po trzecie – światło!  Wiadomo skąd u Skandynawów ta obsesja światła – tam naprawdę bywa ciemno przez większą część roku. Ale u nas nie jest aktualnie inaczej. Czerpmy z nich i doświetlajmy grudniowy dom – świeczkami, tealightami, dodatkowymi punktami oświetlenia. Po czwarte: proste dekoracje z papieru, które swobodnie wykonasz samodzielnie lub z pomocą domowników – gwiazdy, girlandy, łańcuchy. Tworzą fantastyczny klimat, są eko i dają możliwość spędzenia wartościowego czasu razem z dziećmi.  Po piąte – tekstylia, udające futro. To element baaaaardzo skandynawski, północny. Świadomość ekologiczna i wrażliwość nie pozwala nam na zdobienie domów prawdziwymi skórami (i bardzo dobrze!), ale od czego są te syntetyczne! To element dekoracyjny, bardzo długowieczny, więc może służyć nam przez lata.

Kto zaczerpnie w tym roku z estetyki skandynawskiej przy aranżowaniu domu na święta? 😉

Komentarzy: 0
18 grudnia 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)