Jest taki dzień…

… tylko jeden, raz do roku.
Wyjątkowy. Dzień w którym każdy z każdym podaje sobie dłoń w geście przyjaźni. W którym łamiemy się opłatkiem, zapominając o konfliktach, sporach i nieporozumieniach. Jedyny taki moment, gdy zasiadamy do suto zastawionego stołu z bliskimi, dzielimy pysznymi potrawami i cieszymy wzajemnie swoją obecnością.
Efektownie nakryty stół nie jest koniecznym warunkiem radości ze świąt, ale… o ileż milej celebrować piękne chwile w pięknej oprawie! U mnie w tym roku rządzi subtelny miks białego z szarym z akcentami czerwieni. Organizuję wigilię na kilkanaście osób i zależy mi, by każdy czuł się dopieszczony. Ukłonem w stronę babci jest biała, elegancka zastawa i srebrne świeczniki, bo wiem, że to dla niej kwintesencja stołowego szyku. Sobie samej sprawiam radość pięknym obrusem w choinki i serwetkami w gwiazdki. Bardzo lubię świąteczne printy na tekstyliach, a wieczerza wigilijna to niepowtarzalny moment, by je wyeksponować. Małe drewniane muchomorki to z kolei oko puszczone do najmłodszych – postawię je to tu, to tam, będą sobie „rosły” na choinkowym obrusie.
Bardzo też lubię motyw gałązki świerku/jodły na wigilijnym stole, dlatego zawsze kładę kawałek iglaka na złożoną na pół serwetkę, a tę z kolei na talerz.
A Wy – jakie macie patenty na pięknie zaaranżowany stół wigilijny?
Bez czego na nim nie wyobrażacie sobie wigilii?

chtistmas table

Komentarzy: 0
22 grudnia 2015

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)