Apres-ski

– A kupiłaś dzieciom apreski? – zapytała moja mama, gdy oznajmiłam, że w drugi tydzień ferii ruszamy w góry. Apreski – pomyślałam – ach, te sformułowania mojej mamy! Wyjaśnię wam od razu: troskliwa babcia chciała w ten sposób upewnić się, że narciarski bagaż wnucząt będzie zawierał ciepłe śniegowce, idealne na moment „po nartach”. Bo to właśnie znaczy wyrażenie „apres ski” – „po nartach”.

ski_kik3

W nim zawiera się wszystko to, czemu zwykle oddają się ludzie zrzuciwszy narty i buty narciarskie – czyli spacery po okolicy, obiad w pobliskim barze,  grzane wino pod stokiem z przyjaciółmi. Ponieważ jednak wszystkie te aktywności najczęściej obywają się dokładnie w tym samym outficie, w którym przez paroma godzinami szusowaliśmy po ośnieżonych zboczach gór, warto mieć kilka zamienników, by w cieple i komforcie móc cieszyć się wieczorem w górach.

ski_kik1

Co dokładnie?
Przede wszystkim – ciepłe, nieprzemakalne, wygodne obuwie. Musi przynieść ulgę stopom zmęczonym całodziennym zamknięciem w skorupie narciarskiego buta. Po drugie – czapka. Jeździmy w kaskach, co zapewnia optymalne bezpieczeństwo na stoku. Nie oznacza to jednak, że gdy zapragniemy przejść się po okolicy, a następnie zjeść talerz gorącej kwaśnicy w chlebie, musimy konsekwentnie paradować w plastiku na głowie. Czapka – najlepiej z oddającym wilgoć polarem – będzie doskonałym zamiennikiem.

ski_kik2
Cała reszta może pozostać bez zmian – nikogo nie zdziwią postaci w spodniach narciarskich spacerujące po deptaku narciarskiego kurortu, a my na pewno nie zmarzniemy, brnąc przez zaśnieżone uliczki.

Komentarzy: 0
20 stycznia 2016

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)