Jesień chyba staje się powoli faktem.
Niełatwo to przyznać, ale aura lekko siadła, dzieci zakatarzone, wieczory coraz krótsze i poranki coraz mniej przyjazne człowiekowi pracy.
Nie pozwolę sobie jednak fiksować się na tym, co deprymujące. Anglojęzyczni powtarzają, że happiness is an attitude (szczęście to postawa, wybór życiowy) i ja głęboko wierzę w prawdziwość tej złotej myśli. Szklanka może być do połowy pełna i od połowy pusta, można fiksować się na niedoborach, a można dostrzec to, co dobre, wyjątkowe, fajne i pozytywne. Od nas zależy, którą mantrę wolimy uprawiać.

Dlatego będę Was przekonywać, że jesień jest spoko.
Jest piękna, nastrojowa, fotogeniczna i smaczna. Jest wyjątkowo obfita w owocowo-warzywne dobra (i łaskawa cenowo). Węgierka pod kruszonką smakuje wyśmienicie, cukinia zapiekana z pomidorem to jeden z moich ulubionych obiadowych miksów, a sałatki z gruszką i orzechami włoskimi są najlepsze na świecie. Po kilku miesiącach włóczenia się, pragniemy na powrót uwić w  domu przyjemne gniazdko, nadrobić czytelnicze zaległości, rozpracować nowe planszówki, odpalić serial, o którym wszyscy znajomi mówią, że dobry.

Lubię jesień również ze względu na modę. Swetry, kardigany, plisowane spódnice, rajstopy kryjące, botki, szale – to wszystko wydaje mi się bardzo atrakcyjne po wielu tygodniach latania w szortach i klapkach. Trendy kolorystyczne na tegoroczną jesień nie do końca mi pasują (delikatny pastelowy fiolet – tak zwany Millennial purple to kompletnie nie moja barwa, groszkowa zieleń i rozbielona cytryna stanowią paletę iście wiosenną i jakoś jesienią zupełnie nie mam na nie ochoty), jedynie intensywność fuksji/amarantu bardzo mi odpowiada. Jesienią ukierunkowuje się na musztardę, ciemną zieleń i wszelkie odcienie różu. Nie pogardzę także bielą i ecru. Tej jesieni stworzę kochający związek z golfami, oversize’m i pomponami, a także wszelkimi pleceniami. Przyłączacie się?

Komentarzy: 0
17 września 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)