Czy pamiętacie, gdzie odbywały się najlepsze domówki?
Gdzie ludzie gromadzili się z drinkiem w dłoni liczniej niż gdziekolwiek indziej?
Gdzie wszyscy lgnęli mimo, że obok, w pokoju dziennym stała zapraszająco wygodna sofa i dwa fotele?
Gdzie teraz tłoczycie się poszeptać i pożartować nim wszyscy zasiądziecie do świątecznego stołu?
Który kąt domu jest jego niekwestionowanym centrum, skąd dobiegają kojące nerwy zapachy i gdzie najczęściej można znaleźć mamę?

Kuchnia to miejsce wyjątkowe. Trudne do przecenienia. To serce domu, taki piecyk, który grzeje, nawet gdy wszystkie paniki wyłączone. Nawet jeśli jest nieustawną klitką, nawet jeśli jest wąska i długa jak tramwaj (mój przypadek!) i bez szans na wygospodarowanie miejsca do posiedzenia, i tak przyciąga wszystkich jak niewidoczny magnes. Zupełnie jakby stanie przy kuchenny blacie było najbardziej relaksującą jaką można przyjąć w domu.

Tak więc niezależnie od tego, czy dysponujesz maleńką norką czy całkiem przestrzennym pomieszczeniem – dobrze zadbać, by chciało się w nim przebywać jeszcze bardziej. By wszystko miało swoje miejsce, stanowiło spójną całość, a blat roboczy miał na tyle wolnego miejsca, by starczyło nie tylko na deskę do krojenia i gar podgrzybków do przerobienia (true story!), ale także dwa kubki mocnej aromatycznej herbaty, idealnej do przerabiania gara podgrzybków i niekończących się pogaduszek.

Dlatego nie wiem jak Wy, ale ja dbam o to centrum domowych spraw najbardziej, jak umiem. Staram się wykorzystać każdą możliwą przestrzeń: noże wieszam na ścianie, deski na specjalnym haczyku, kuchenne akcesoria przechowywane są w specjalnych organizerach, a torebki z przyprawami nie opuszczają specjalnie na nie przeznaczonych koszyczków. Mąkę, cukier, kasze i makarony przesypane mam do szklanych słojów, a każdy rodzaj herbaty ma swoją przegródkę. Dlaczego tak? Bo lubię kiedy jest funkcjonalnie, schludnie, estetycznie. Lubię też szybko znajdować to, czego szukam. Lubię też mieć miejsce na blacie na te dwa kubki herbaty, którą parzę sobie i sąsiadce gdy wpada zamienić słowo.

Komentarzy: 0
23 września 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)