Przygotowując to zestawienie myślałam: rany, przecież nie istnieje coś takiego, jak „prezent odpowiedni dla kobiety”!
Bo niby jak miałabym znaleźć wspólny mianownik pomiędzy wolną, poszukującą przygód podróżniczką, która wiecznie w drodze (moja dobra znajoma), a mamą trójki szkrabów, dla której wychowanie ich stanowi najważniejszy życiowy cel (moja przyjaciółka)? Niby żadnych podobieństw między nimi nie ma, ale przecież obie używają puchatego pledu i imbryka z herbatą, gdy zmordowane – jedna długą podróżą do domu, druga usypianiem maluchów – zalegną wreszcie na kanapie. Być może obie lubią Szymborską. Słuchać Jazzu? Na pewno noszą szalik. Może obydwie uwielbiają kratę? I z całą pewnością cenią dobre, naturalne kosmetyki, nie ma innej opcji!

Czyli jednak okazuje się, że globtroterka ze skłonnością do podejmowania ryzyka i kobieta domowa, mistrzyni ciasta drożdżowego, miewają w dłoniach te same przedmioty i żywią doń podobną sympatię. Możecie się spierać, ale ja jestem święcie przekonana, że tak właśnie jest!

Jest właściwie tylko jeden warunek dobrego prezentu – słuchać człowieka obdarowywanego, słuchać go cały czas. Notować w głowie. Nie wypuszczać drugim uchem. „Zachwyciła się moją czapką z kolorowym pomponem”. „Westchnęła z rozczarowaniem, gdy powiedziałam, że idę na koncert XYZ, a ona tego dnia nie mogła”. „Mówiła, że walczy z przesuszoną skórą dłoni i żadne drogeryjne specyfiki jej nie pomagają”.
Słuchać – tylko tyle i aż tyle.

A potem patrzeć na jej uradowaną twarz, gdy rozrywa papier prezentowy i widzi coś, co bardzo chciała dostać.

 

Komentarzy: 0
12 grudnia 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)