Błyszcz, dzieciaku!

– Ale taką wiesz, lśniącą, dobra? – usłyszałam od syna i przez chwilę nie byłam pewna, czy nie pomyliłam dzieci. Ale nie, stał przede mną sięgający mi do piersi, wyprostowany, zadowolony z siebie i próbował przekonać do kupna baseballówki ozdobionej cekinami.
– Serio, synek? Tak się teraz nosi? – upewniałam się, mając na uwadze ewentualny chwilowy odlot, który za chwilę odejdzie do historii zostawiając nas z czapką, której nikt nie będzie chciał nosić.
– Serio-serio – odparł Młody – myślenie, że cekiny to rzecz dla dziewczyn jest mocno wsteczne. My też nosimy cekiny.
My, mężczyźni – znaczy.
Okej.

Pomyślałam sobie: jakie to fajne! To, że dzieciaki są wygadane, asertywne, pewne siebie, mają świadomość trendów i tego, że granica mody dziewczęcej i chłopięcej coraz częściej zaciera się. Nie myślą w kategorii: jeśli chłopiec to czarny, szary, a najlepiej miks jednego z drugim. Albo: jeśli dziewczynka to: słodkie pastele i połyskujące drobinki. Nie ma tu reguł i chwytów niedozwolonych. Eksperymentują, bawią się modą, wiedzą też, że to nic, co należałoby traktować śmiertelnie poważnie. I doskonale, punkt dla nich.

Po prostu bądź sobą i błyszcz, Dzieciaku.
Błyszcz i emanuj radością życia.

Komentarzy: 0
23 stycznia 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)