Śpij słodko!

Nie wiem, co zrobić by sny były słodkie, wiem natomiast, co zrobić, by słodko spać.
I nie mam tu zamiaru przynudzać o wietrzeniu sypialni, zadbaniu o optymalną temperaturę, nawilżenie powietrza czy cykliczną zmianę pościeli. To są raczej rzeczy, z których każdy doskonale zdaje sobie sprawę. Ja jestem tu od lżejszych spraw – od estetyki, miłych doznań i wyciskaniu z życia tyle przyjemności, ile to tylko możliwe.

A sypialnia urządzona dobrze i z pomysłem to masa przyjemności, wierzcie mi. Bo przecież to miejsce nie tylko do ładowania baterii pomiędzy jednym intensywnym dniem, a kolejnym. To także oaza, do której możemy uciec przed światem. Wymknąć się z czytaną właśnie książką, położyć choćby na kwadrans i mieć poczucie, że minimalnie zadbałyśmy o swój własny komfort. Serio, nie raz i nie dwa, takie wyrwane życiu rodzinnemu piętnaście minut ratowało mi życie.

Dla mnie najistotniejsze w sypialni jest oświetlenie. Celowo zrezygnowałam z agresywnego, mocnego oświetlenia sufitowego na rzecz lampek bocznych i punktowych. Światło padające z boku jest dużo przyjemniejsze w odbiorze, daje zdecydowanie bardziej kojący efekt. Staram się także trzymać ład pośród rzeczy: zbieranych czasopism („nie wyrzucaj, kochanie, jeszcze nie dotyczałam!”) i coraz wyższej piramidki książek („absolutnie nie mogę tego stąd usunąć, WSZYSTKIE czytam”). Do tego celu doskonale nadają się wszelkie skrzynki i koszyki. One także organizują przestrzeń drobiazgów – wszystkich tych niezbędnych rzeczy, które tworzą chaos, ale nie sposób ich nie mieć (chusteczki, krople do oczu, krem do rąk, pomadka ochronna, butelka z wodą, okulary i tak dalej…)

Nie lubię w sypialni zbyt dużej ilości dekoracji. To przestrzeń, która według mnie powinna być uwolniona od zbędnych bibelotów, czysta, klarowna. Wtedy daje efekt harmonii i wyciszenia. Wyjątek stanowią dla mnie girlandy światełek, plakaty z fajnymi grafikami oraz tekstylia.
To idealny kompromis pomiędzy nadmiernym minimalizmem i chłodem, a przeładowaniem przestrzeni.

Komentarzy: 0
20 lutego 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)