Hantle w dłoń!

Trzeba przyznać, że aktualnie trwający czas jest wybitnie żartogenny.
Powstają memy, dzięki których pokładam się ze śmiechu z całą rodziną.
Wiele z nich dotyczy tego, jak będziemy wyglądać, gdy po kwarantannie wyjdziemy i zaczniemy znów normalnie życie – w szkołach, biurach, kawiarniach. Przewidywania są takie, że delikatnie mówiąc nie będziemy fit.  No bo faktycznie siedzenie w domu sprzyja częstym wycieczkom do lodówki. Nie wiem, jak Wy, ale my jemy zdecydowanie więcej niż, gdybyśmy byli poza domem – po prostu częściej podjadamy między posiłkami. Na domiar tego złego od niemalże siedmiu tygodni nie odbywają się wszystkie wuefy, lekcje pływania, treningi. Byłoby to nad wyraz niepokojące, a także moglibyśmy stać się żywymi modelami do kolejnego memu, gdyby nie to, że odkryłam przyjemność wspólnych ćwiczeń! Serio!

Spędzamy teraz rodzinnie masę czasu, więc do wspólnego grania w planszówki, konsumowania oferty Netflixa i aktywności kuchennych dołączyły wspólne…brzuszki, pompki i pajacyki. Wiem, brzmi jak naiwna motywacja nawiedzonej influencerki. Ale wierzcie mi – to świetny czas spędzony razem, dzięki któremu zachowamy zdrowie fizyczne, psychiczne i bez oporów założymy stroje plażowe, gdy już dane nam będzie wylądować na plaży. Jedyna inwestycja, jaką ponieśliśmy to maty, zakupione online. Bez mat niektóre ćwiczenia mogą być bolesne – przede wszystkim dla kolan, łokci i kości ogonowej.

Nade wszystko uwielbiam zestawy dawnej wokalistki przebrzmiałego girlsbandu Spice Girls  – Mel B – pamiętacie ją?
Jej zestawy wyciskają z nas siódme poty, a jednocześnie nie są przekombinowane. Owszem, początkowo pewne figury nie idą jak płatka. Na przykład deska – rany, jaki sadysta opracował to straszliwie bolesne ćwiczenie?! Ale już po paru dniach widzisz wyraźny progres.

Codziennie robimy zestaw ogólnorozwojowy plus jakiś dodatek (dziesięciominutowe dodatki zawierają ćwiczenia poszczególnych partii ciała). Śmiejemy się, stękamy, pot nam kapie z nosów, zagrzewamy razem do walki, wydajemy triumfalne ryki na koniec. Jest naprawdę super!

Wiecie, myślę, że ten trudny czas to dla wielu z nas moment intensywnego samorozwoju, nowych idei i odkryć. W życiu nie sądziłam, że będę z mężem i dziećmi pląsać po gimnastycznych matach, w życiu nie sądziłam, że będzie nam to sprawiało radość, w ogóle wielu rzeczy na nasz temat nie wiedziałam. Ten historyczny czas przyniesie wiele trudności, z którymi będziemy musieli jeszcze borykać jeszcze długo, ale też – niezwykle poszerzy nasze horyzonty. Głęboko w to wierzę.

 

 

 

Komentarzy: 0
28 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)