Latem kocham to, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Łatwe i do zrealizowania od zaraz.

No bo zacznijmy od obiadów: wystarczy torebka bobu, pęczek szparagów i kilka młodych ziemniaków. Czy ktoś się będzie skarżył, że zabrakło schabowego? Nie sądzę. Na śniadanie od kilku tygodni serwuję owsiankę z kopą truskawek. Nie nudzi się, choć repertuar niezmienny. Po pracy i szkole online, wybywamy na zieloną łączkę. Nie musimy planować, brać termosu z rozgrzewającą malinową, zastanawiać się ile warstw włożyć na grzbiet, poprawiać szaliki, szukać rękawic, wiecznie pozbawionych pary. Po prostu wychodzimy. Bierzemy rowery, a czasem nie. Hulajnogę albo niekoniecznie. Koc po pachę, jak nam się zachce. Wolność, prawdziwa wolność.

I wiecie co? Od niedawna jesteśmy szczęśliwymi właścicielami ogródka działkowego! W samym środku miasta, choć nieco na uboczu. Jako pacholę uważałam działki za rozrywkę dla ludzi w podeszłym wieku, a teraz najwyraźniej sama osiągnęłam ten wiek! 🙂 Uważam, że to fantastyczna sprawa i doskonały pretekst oraz miejsce, by pielęgnować życie rodzinne i towarzyskie. Składkowe garden-party to rzecz niekłopocząca, niegenerująca bałaganu w domu, nie wymagająca szczególnej animacji zajęć dziecięcych.  Na zewnątrz dzieci zawsze wiedzą czym się zająć, choćby miały do dyspozycji kałużę i patyk. A my? A my w tym czasie oddajemy się błogiej kontemplacji chmur na niebie. Lekkiej rozmowie. Muzyce, sączącej się cichutko z przenośnego głośnika, tak by nie zakłócać podobnej celebry sąsiadom. Raczymy się lemoniadą, czereśniami (choć mogłyby stanieć, no naprawdę!) i jest nam taaaaak dobrze.

Przy okazji doskonały tip – jeśli nie chcecie słyszeć bez przerwy: mamo pić, mamo nalej, mamo gdzie jest picie, zaopatrzcie się w pękate słoje z kranikami. Temat podawania picia znika. Dzieciarnia obsługuje chętnie i bezproblemowo. Jest także tip numer dwa – najlepiej mieć dwa słoje. Drugi może zawierać zgoła inne wypełnienie. Dajmy na to lemoniadę z dodatkiem lekkiego, białego wina.

Have fun! 🙂

 

Komentarzy: 0
25 czerwca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)