Myli się ten, kto sądzi, że dzieciom wszystko jedno w czym, byleby jak najszybciej wylądować w wodzie. Bynajmniej!
Podczas gdy mój syn nie toleruje minispodenek z obcisłej lycry, a kocha luźne gatki, jego rodzony kuzyn, zapalony pływak, wręcz przeciwnie. Pośród dziewczynek to samo. Moja osobista córka wyraźnie preferuje stroje jednoczęściowe, bo w takich najwygodniej skakać na głębinę i uskuteczniać rozmaite wodne ewolucje, natomiast jej przyjaciółki poważają wyłącznie dwuczęściowe. To samo dotyczy kolorystyki, wzorów i innych zdobień typu falbanki, troczki, wcięcia i zakładki.

Tyle upodobań, ile kodów DNA, czyli bardzo, bardzo wiele. Również wśród najmłodszych istnieją minimaliści, wielbiciele klasyki, amatorzy wyrazistych wzorów i palety barw.

Słuchajmy, co mówią dzieci.
Wychodźmy na przeciw ich lubię i no, nie bardzo.
Miejmy na uwadze, że my też nie chwytamy pierwszego lepszego z brzegu odzienia plażowego i nie mkniemy z nim do kasy, tylko bardzo często mierzymy całą ich hałdę, nim uśmiechniemy się z aprobatą do odbicia w lustrze. Dzieciaki na pewno nie przykładają aż tak wielkiej wagi do wyglądu, jak my, ale nie oznacza to, że mają go całkiem w nosie. To, w czym będą skakać na bombę, sunąć w dół zjeżdżalni z radosnym piskiem, a potem grać w Uno na kocu i pałaszować drożdżówki, ma znaczenie.

Komentarzy: 0
29 czerwca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)