Baby on board!

Jeśli kiedykolwiek miałaś sposobność trzymać w ramionach nowonarodzone maleństwo, wiesz zapewne jak krucha to istota. Jeśli na dodatek było to twoje dziecko, jego kruchość wzruszyła cię, rozkleiła i nieco zaniepokoiła. Bo pomimo wielkiej radości, jaką przynosi mały człowiek, trochę, powiedzmy sobie to szczerze, spina. Bo jest bezbronny, maleńki, zdany na naszą opiekę, totalnie od nas zależy. To absolutnie naturalny i prawidłowy zestaw uczuć. Kochamy dzieci i drżymy o nie.

Na tym wczesnym etapie, gdy jego potrzeby ograniczają się do podstawowych, warto zadbać o nie metodycznie. Bliskość jest najważniejsza, wiadomo. Ale zaraz potem wyprzytulane i wycałowane do granic maleństwo zapragnie dobrze zjeść, porządnie się wyspać, oraz żeby nic nie uwierało i nie uczulało.

I tu wkracza kolekcja dla niemowląt z bawełny organicznej, niekoniecznie cała na biało.;)

Bo różnica między zwykłą bawełną a tą ekologiczną jest wyraźna. Czysta bawełna musi spełniać określone wymagania, a te zaczynają się już na etapie uprawy. Nie ma tu mowy o używaniu pestycydów czy nawozów chemicznych, dozwolone są wyłącznie nawozy naturalne. Kolejnym wymaganiem jest poszanowanie gleby, na której wzrastają rośliny bawełny. Taka gleba, by była pełnowartościowa nie może być uprawiana przez dwa lata z rzędu.Ważna jest także produkcja i przetwarzanie – tu nie ma miejsca na żadne chemikalia i inne substancje, na przykład środki nieulegające biodegradacji. 

Czy wiecie, że bawełna organiczna wcale nie jest droższa w produkcji i przetwarzaniu niż zwykła bawełna? Co zatem sprawia, że cena ubranek z takiej tkaniny może być nieco wyższa niż tych zwykłych? Odpowiedź zaskakuje: bawełna organiczna nie jest zbierana za pomocą maszyn, ale ręcznie. Ponadto bawełniane rośliny są często otoczone chwastami, które nastręczają dodatkowej pracy – zanim rolnik zerwie bawełnę musi usunąć inne rośliny. 

Czy warto ubierać maluszka w ubranka z bawełny ekologicznej?
Myślę, że to pytanie z gatunku retorycznych. 🙂

 

 

Komentarzy: 0
28 lipca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)