Jakie to szczęście, że żyję w czasach, w których myślenie, że róż zarezerwowany jest dla małych dziewczynek i ich słodkich pokoików odeszło do lamusa! Dziś odcienie pudrowego różu, koralu czy brzoskwini przepięknie panoszą się na salonach, ożywiając wnętrze, a ich obecność sprawia, że całość aranżacji nabiera nowego charakteru.
Nie bez kozery w każdym niemal zestawieniu kolorów Panone’a na kolejne sezony znajdzie się jakiś odcień różu – raz będzie to chłodny pudrowy Rose Quartz, by utorować miejsce nieco cieplejszemu Ballet Slipper, truskawkowemu Blooming Dahlia czy wreszcie nasyconym: Pink Peacock, Living Coral oraz Flamingo?

Wydawałoby się, że róż jest trudny i wymagający, a jednak połączony z wieloma kolorami daje spektakularne efekty. Z bielą i beżem wypada zachowawczo i subtelnie, czerń i grafit pięknie go uwydatniają i zaostrzają, a zimna, surowa szarość wspaniale współgra z jego słodyczą. W duetach z jasnym błękitem, miętą czy rozbieloną żółcią stworzy miksy wdzięczne i świeże. Z kolei ciemna zieleń oraz granat zapewnią związki dojrzałe, eleganckie, lekko vintage. Nie mogę też pominąć złota i miedzi – z różem wprost przepadają za sobą, dając efekt zmysłowego, wyrafinowanego glamour.

Dlaczego skierowuję Waszą uwagę akurat na tekstylia?
Bo są niezobowiązujące. Łatwo je zmienić. Łatwo je schować na jakiś czas do szafy/pawlacza/kosza.
Różowa ściana lub sofa są na pewno znakomitą ideą, jednak mają tę sporą wadę, że trudno usunąć je w cień w razie przesytu.
Poduszki, pledy, narzutki robię wspaniałą robotę aranżacyjną, a jednocześnie nie dominują i nie stawiają warunków. 😉

Komentarzy: 0
31 lipca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)