Trudno o rzecz z wyraźniejszym ładunkiem dziewczęcości od sukienki w groszki. Nie wzięło się to znikąd – taka sukienka ma swoje tradycje. Stanowi esencję stylu pin-up girls, trendu wywodzącego się z przełomu lat 40.i 50. ubiegłego wieku. Jakie były dziewczyny pin-up?  Piękne i roześmiane.  Filuterne i kokieteryjne.  Ubierały się w rozkloszowane sukienki, często zdobne w groszkowy print, eksponujące ich wdzięki i rozbudzały męskie fantazje. Stąd zresztą nazwa pin-up – mężczyźni przypinali ich podobizny do ścian. Również współcześnie styl cieszy się gronem oddanych fanek, które chętnie sięgają po jego atrybuty – charakterystyczne kiecki, wydatne kreski na powiekach, upięte wysoko końskie ogony, krótkie topy wiązane na szyi. I choć taka estetyka niepozbawiona jest wdzięku, to poruszając się w niej można się otrzeć o kicz i infantylizm.

Dlatego ja biorę na warsztat sukienkę w groszki bez tego całego backgroundu.  Pin up girls są cudowne, ale chyba bardziej w filmie z epoki niż na ulicy.
Moje propozycje stylówek z kiecą polka-dot to jak zwykle ukłon w stronę kobiety dynamicznej, aktywnej, takiej, która jednego dnia ogarnia wiele ról. Każda z  tych ról jest ważna i każda ze stylizacji efektowna.

Jakie to role?
Pierwsza to rola kreatywnego pracownika, przykładnej studentki albo duszy towarzystwa. Look boho jest świetny do biura, o ile tylko nie obowiązuje nas klasyczny dress-code, na uczelnię, spotkanie towarzyskie. Jest bezpretensjonalny, ale nietuzinkowy, kobiecy, ale nie krępujący ruchów. Druga rola to rola mamy spacerującej po zalanym słońcem parku, która w plecaku niesie prowianty dla wiecznych głodomorów, a na nogach ma trampki, by było wygodnie nadążyć za młodzieżą. Trzecia – przyjaciółki, która ma wysłuchać przy lampce wina w jednej z klimatycznych knajpek.

Jedna sukienka, różne sytuacje, kompletnie różne stylizacje. Lubię takie zabawy, a Wy?

 

Komentarzy: 0
06 lipca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)