Oswajanie września

Pisałam to już tutaj wiele razy – we wszystkim można zauważyć jasne strony, odnotować pozytywne aspekty i odkryć, że szklanka jest do połowy pełna. To od nas zależy, którą stronę będziemy hołubić bardziej – tę pełną niedoborów, niedostatków i niespełnionych oczekiwań, czy tę, która zawsze ma do zaoferowania coś jasnego, fajnego, wartościowego. Tak może być również z nadchodzącym wrześniem, który – o ile nie jesteś rodzicem i o ile nie mieszkasz w innej niż środkowoeuropejska strefie klimatycznej – niesie pewne wyzwania.

Dla mnie to jednak fajny czas przejścia – z wciąż jeszcze letnich klimatów, wakacyjnej beztroski i różnych rytuałów właściwych wyłącznie najcieplejszym miesiącom w roku, do chwili mobilizacji, powitania pierwszych oznak jesieni, czasu w którym będziemy spędzać więcej czasu w domu niż poza nim. To bynajmniej nie jest powód do zmartwienia, to raczej kolejna szansa, żeby dostrzec coś  fajnego.

Co jest fajnego we wrześniu?
Powrót do domu. Dzieciaki kończą swoje kolonie, obozy, wizyty u dziadków i znów są stałą częścią domowego krajobrazu. Zaczynam, jeszcze nieśmiało, wić jesienny kokon – mimochodem omiatam wzrokiem działy tekstyliów, myślę o wieczorach z dobrą książką, kubkiem herbaty i puszką ciastek owsianych. Odświeżam w głowie przepis na szarlotkę z orzechami, racuchy cynamonowe, zupę dyniową. Wreszcie – jak co roku – kompletuję wyprawki szkolne. Wciąż niespiesznie, powoli, tam ładny zeszyt, tu fajna temperówka. Oswajam sobie nadchodzący wrzesień i ani myślę płakać po sierpniu. Zresztą sierpień wciąż trwa i ma się doskonale! 🙂

Komentarzy: 1
11 sierpnia 2020

1 komentarz

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)