Cały ten kram

Wiem, że w czasach, gdy hołubiony jest minimalizm, wyznanie, że lubię rzeczy jest dość ryzykowne.
Bardzo podziwiam ludzi, którzy wyzbyli się miłości do posiadania, ja niestety do nich nie należę.
Uwielbiam kupować książki i czytać jako swoje własne (korzystam z biblioteki, ale te ważne wolę mieć), przepadam za niedomykającą się szafką z kubkami i filiżankami, nie mogę powstrzymać się od znoszenia do domu kolejnych: roślin i domowych tekstyliów.
Dlatego dużą wagę przywiązuję też do ujarzmiania tego całego kramu.

Półki, komódki, kosze, skrzynki, pudełka – to litania, która ma dla mnie zasadnicze znaczenie.
Zamiast regularnego stolika kawowego na czterech nóżkach, z pusta przestrzenią poniżej, mam stolik z miejscem na przechowywanie pledów. Wszak jest nas czworo i każdy lubi wieczorem owinąć się kocykiem, a w taki wypadku gdzieś one muszą leżeć. Każde z biurek w naszym domu, a także blat kuchenny i blat komody w przedpokoju dźwiga minikomódki ze sklejki. Zwierają masę drobiazgów, w które obfituje każdy dom. Począwszy od akcesoriów biurowych, przez kosmetyki kolorowe i lakiery do paznokci, następnie: gadżety kuchenne, skończywszy na tym, co u drzwi: dokumentach, kluczach, okularach i maseczkach.

Czy umiem się w tym wszystkim połapać? Czasem bywa, że i najlepiej zorganizowany porządek zawodzi. Ale bez tych wszystkich „pojemników” i „ogarniaczy” mogłabym jedynie usiąść i zapłakać. Albo, przymuszona sytuacją, wybrać minimalizm. A na to się na razie nie zanosi. 😉

Komentarzy: 0
22 września 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)