Dla miłośnika komiksu

By zachęcić moje dzieci do czytania, zaczynaliśmy od komiksów. Ich tata miał całe pudło starych (ale jarych!) książeczek z przygodami Tytusa, Romka i Atomka, ja miałam kilka zeszytów Kajko i Kokosza. Kupowaliśmy także Tintina, Asterixa, Lucky Luka i wiele innych. Udało się. Pokochali komiks tak bardzo, jak swego czasu rodzice. Od tej pory nie ustajemy w wyszukiwaniu nowości wydawniczych zarówno autorów rodzimych, jak i zagranicznych. Pośród tych pierwszych na szczególnie wysokie noty zasługuje duet Samojlik i Wajrak – znacie?

Moje dzieci oczywiście nie są tu ewenementem. Ich szkolni koledzy i koleżanki również zaczytują się w przygodach rysunkowych bohaterów. Bardzo często komiks wypiera tradycyjną książkę, ale w czasach postępującej smartfonozy 😉 dobrze, ze chociaż tyle pociągu do słowa pisanego zostało w dzieciakach.

Ostatnio wybieraliśmy się na urodziny jednego z najbliższych przyjaciół moich latorośli, a zarazem totalnie zafiksowanego komiksiarza. Nowej książki komiksowej nie kupię – pomyślałam, bo przecież ten mały amator opowiastek rysunkowych ma już wszystko, co kiedykolwiek wyszło na rynek wydawniczy. Ale wtedy olśniło mnie, że przecież istnieje cała masa nawiązujących do komiksowych historii gadżetów – plakatów, którymi można ozdobić ściany, poduszek z zabawną chmurką korespondującą z komiksową estetyką, figurek postaci, gier planszowych, opartych na perypetiach bohaterów.

Tak więc, jeśli macie w swoim gronie komiksowych zapaleńców, mam nadzieję, że ten post będzie świetnym tipem w razie prezentowych dylematów.
Ja w każdym razie czuję się usatysfakcjonowana własnym odkryciem! 🙂

 

 

Komentarzy: 0
18 września 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)