Self-care czyli o-się-dbanie

Trend self-care czyli w przełożeniu na nasze o-się-dbanie zdobywa ostatnio ogromną popularność w internetach.
Cieszy mnie to, bo totalnie kupiłam tę ideę. I niech Was nie zwiedzie poniższa grafika – nie chcę kolejny raz zachęcać Was do biegania. No dobra, trochę chcę, ale bez fiksowania.

Pokazuję Wam fajny sportowy outfit, bo po latach zrozumiałam czym dla mnie jest o-się-dbanie. Zatrzegam jednak, że dla każdego to może znaczyć do innego. Dla jednej osoby będzie do nauka języka, o której przez lata marzyła, ale nie miała czasu. Dla drugiej sadzenie roślin w ogrodzie i swoisty Zen, jaki przy tych robótkach osiąga. Dla trzeciej – zapisanie się na spotkania z terapeutą i uporządkowanie swoich myśli.  Jeszcze inna powie – wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierzaków to jest to, co mi da nową jakość w życiu.
Bo o-się-dbanie to nie tylko dbanie o ciało. To dążenie do równowagi i harmonii. Szereg działań, które mają sprawić, że będziemy spełnione, spokojne i szczęśliwe. Wiecie, coś jak z jogą – to nie tylko sposób wyginania ciała, ale cała filozofia życia.

Dla mnie o-się-dbanie to czterdzieści minut dziennie na przebieżkę z ulubionym podkastem na uszach. Słuchacie podkastów? Jest tego masa! Są doskonale przygotowane, świetnie zrealizowane i szalenie ciekawe. Ten czas przebieżki z historiami i słuchowiskami na temat, który mnie porywa to dla mnie wspaniała forma zadbania o siebie. Eksploatuję się fizycznie i odlejam od rzeczywistości duchem, wyciskam siódme poty i daję porwać niesamowitej narracji. Potem wracam, biorę prysznic, peelinguję ciało, wrzucam się w puchaty dresik i nalewam lampkę wina. Jeśli to nie jest o-się-dbanie to nie wiem co nim jest! 🙂

Polecam próbę wygospodarowania takiego czasu.
Wiem, co mówię – też pracuję, mam dzieci i nie mam pani sprzątającej. To ważne, nawet za cenę nieodkurzonej podłogi i tego, że dzieci same sobie zrobią kanapki na kolację.

Komentarzy: 0
16 lutego 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)