Wielkanoc od lat kojarzy mi się z nowym rozdaniem. Choć bywa zimna i deszczowa (a zdarzało się, że wręcz śnieżna!) jest dla mnie symbolicznym odcięciem mroku pory zimowej, od tej, która oferuje wszystko co najlepsze: dłuższe dni, ciepłe dni i wieczory, ogólną lekkość bytu. Być może dlatego dekoracje na Wielkanoc są jasne, świetliste i pełne życia – ptaszki, kurczaki, zające, baranki, jaja – wszystko to wprost tętni nadzieją, energią i witalnością.

Co roku przeglądam stan moich dekoracji i akcesoriów, czasem coś dokupię, czasem zrobię hand-made, ale nigdy nie odmawiam sobie przyjemności ubierania domu. Wielkanoc to bardzo radosny czas i lubię podkreślać tą radość żarówno dekorując okna (ozdoby wiszące), drzwi (wieńce, nierzadko uplecione z elementów naturalnych, dostępnych dla każdego spacerowicza) jak i stół. Przepadam za świeczkami wkomponowanymi w stroik, paterami, na których mogę ułożyć wielkanocne łakocie, figurkami zajączków, baranków i kur.

Uwielbiam, gdy całość utrzymana jest w jasnych, pastelowych barwach, bo właśnie taka paleta najlepiej koresponduje z atmosferą tego czasu – przejścia z zimowego snu do pełnej gotowości na nową energię, triumfu życia nad jego chwilowym przestojem.

Zachęcam Was, by dekorować domy – taki zabieg każdorazowo wnosi świeżość i nowe spojrzenie na własną przestrzeń., a dodatkowo podkreśla wyjątkowość trwającego czasu.

 

 

 

Komentarzy: 0
25 marca 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)