Choć metal i drewno to surowce, które wykorzystywane były w budownictwie od tysięcy lat, dopiero współcześnie zyskały należne uznanie w sztuce aranżowania wnętrz.
Nic dziwnego – stanowią duet bardzo efektowny. Loftowy, industrialny sznyt metalu oraz ciepło drewna uzupełniają się wzajemnie tworząc team harmonijny i zgodny. Nikt tu nie rywalizuje, każdy jakby znał swoje miejsce i pozwala drugiemu współistnieć. Stoliki kawowe, kwietniki, lampki, półki i wiele innych detali dekoracyjnych do wnętrz rewelacyjnie podkreślają nowoczesność aranżacji

Akcenty bazujące na drewnie i metalu świetnie nadadzą się do pomieszczeń, w których chcemy utrzymać klimat oszczędności środków, stylistycznej ascezy i minimalizmu. Świetnie podkreślą niezależność i surowość wnętrz „męskich”, lub stonują „kobiecą” subtelność dodając jej industrialny pazur.

Warto wspomnieć również o innym aspekcie meblowania wnętrza drewnem i stalą – trudno o surowce bardziej ekologiczne. Oba, jak rónwież naturalny kamień i szkło, w swoim cyklu życia są proste i samoobsługowe – po prostu wracają do ziemi. Dlatego meblowanie nimi i dekorowanie domowej przestrzeni nie stanowi wielkiego dylematu etycznego – niechciane mają szansę ulec całkowitemu rozpadowi.

 

Komentarzy: 0
07 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)