Trudno o mix bardziej klasyczny.
Black & white był od zawsze duetem świeżym, pożądanym, a paradoksalnie – starym jak świat.
Lubimy go, bo jest wyrazisty, nie nudzi się, przyciąga spojrzenie, dobrze robi każdemu wnętrzu – industrialnemu, bazującemu na minimalizmie i oszczędności środków, skandynawskiemu, gdzie północna surowość splata się z przytulnością i ciepłem, nowoczesnemu hołdującemu ascezie czy eklektycznemu.

Czarno-białe wnętrza lubią swoją monogamię, ale też są orwarte na inne związki kolorystyczne.
Podbiją każdy kolor lub kolory: ciepłe i zimne, stonowane i intensywne.
Bardzo niedocenionym zabiegiem, a szalenie efektownym są czarne ściany – w bezkonkurencyjny sposób eksponują wszytsko, co na nich zawiśnie – galerie zdjęć, plakaty, półki z książkami. Oczywiście warto wówczas wybadać naturalną jasność danego pomieszczenia – dobrze, by było odpowiednio nasłonecznione.

Ostatnio także bardzo doceniłam czarne tekstylia – ciemna pościel wydaje mi się bardzo nastrojowa i pełna subtelnej perswazji, że doprawdy czas spać. 😉
W połączeniu z jasną ramą łóżka całość wypada bardzo efektownie – elegancko i świeżo. Podobnie jest z dodatkami, pełniącymi jednocześnie praktyczną funkcję – takimi jak zegary, ramki czy ścienne półki. Ich kolorystyczny reżim sprawia, że przestrzeń wydaje sie bardziej uporządkowana i gotowa na ekspozycję akcentu z innej palety – zielonej rośliny pnącej się pomiędzy nimi, kolorowych grzbietów książek czy galerii rysunków dzieci.

 

Komentarzy: 0
26 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)