Wraz z corocznym nadejściem wiosny zaczynam nerwowo lustrować przestrzeń wokół mnie, ze szczególnym uwzglednieniem tej, która daje mi możliwość obcowania z naturą.
W moim przypadku jest to balkon. Przyglądam się mu krytycznie, lecz z nadzieją. Myślę czule o tych porankach z kubkiem kawy w dłoni i twarzą skierowana do słońca i o wieczorach z szumem miasta w tle, dobrą książką i lampką wina.

Bo balkon, miejski substrytut ogrodu, to rzecz nieoceniona.
Może być tyci, może – całkiem przestronny, ale jeden i drugi powinien być doceniony.
Żyłam bez balkonu kilka lat, wiem co mówię. Ten mrok już na szczęście za mną! 😉

Jak go urządzić, żeby chciało się na nim siedzieć?
Proste – tak, jak lubimy.
1) Na pewno dobrze, by znalazło się na nim trochę zielonego, bo zieleń koi i dobrze wpływa na samopoczucie.
Urban jungle to zawsze dobry kierunek, nawet w wersji mini.
2) Warto wygospodarować miejsce do posiedzenia – jeśli nie dla wszystkich domowników, to choć części. Moje doświadczenie pokazuje, że dzieciaki rzadko chcą nam towarzyszych w balkonowych seansach relaksacyjnych.
3) Zadbaj o motyw przewodni dekoracji – i tu proponuję trzy style, które, jak się dobrze zastanowić, można dowolnie miksować i przeplatać.
Boho chic, czyli romatyczne detale – łapacze snów, makatki, ażurowe mebelki, styl naturalny bazujący na syrowym drewnie, rattanie, wiklinie, bambusie, trawie morskiej oraz przytulne scandi, a więc dużo świetlistej bieli, ewentualnie przełamanej pastelowymi akcentami, oraz uroczych dodatków w postaci girland cotton ballsów czy szydełkowych siedzisk-otoczaków.

  1. Choć pokusa jest spora, staraj się nie zagracać balkonu nadmiarem (nie dotyczy roślin ;)). By faktycznie stał się oazą i miejscem do ładowania baterii nie powinien przytłaczać zbyt przeładowaną przestrzenią, raczej – sprawiać, że czujemy wyciszającą moc minimalizmu.

Komentarzy: 0
14 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)