Majówka zapowiada się deszczowo, ale ja bynajmniej nie tracę dobrego humoru.
Wiele popularnych maksym wdrożyłam w życie, ale jedną z moich ulubionych jest następująca: NIE MA ZŁEJ POGODY, JEST JEDYNIE ZŁE UBRANIE.

O tym, jak ważne jest trzymanie się tej prawdy kurczowo i konsekwentnie, wie każdy doświadczony rodzic.
Bo nic nie zamieni ci fajnej wycieczki w koszmar jak złe przygotowanie. To dotyczy wielu spraw: odpowiedniej ilości wałówki (w tym tak zwanych emergency-snacków) pysznej herbatki w termosie, ale także, a może przede wszystkim: outfitu.

Musi być ciepło, ale nie za ciepło, a nade wszystko SUCHO. Czyli uniwersalna zawsze okaże się stylówka na cebulkę plus na wierzch coś, co sprawi, że będzie suchutko, bardzo mokrych okolicznościach przyrody.
Jeśli spełnisz wszystkie powyższe postulaty – prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak jest naprawdę niskie.
Niech chlapią, uderzają patykiem o tafle kałuż, skaczą z kamyka na kamyk z błotnym rozbryzgiem. Luz. Tak długo jak jesteśmy na to przygotowani nikomu nic nie grozi.
Im – uczucie, że fajna zabawa skończyła się mokrą skarpetką w mokrym bucie, a tobie tik nerwowy spowodowany tymże.

Majówko, kalosze i gumowane sety gotowe, nadchodzimy!

Komentarzy: 0
29 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)