Zrób sobie Dzień Matki

Dziś Dzień Mamy.
A, że jestem nią od kilkunastu lat – myślę, że mogę zwrócić się do wszystkich Was, które również wzięły na siebie tę piękną, ale arcytrudną rolę.
Dziewczyny, jesteście wielkie! Robicie to tak, jak potraficie najlepiej! Nawet jeśli Wasze macierzyństwo czasem przypomina przedzieranie się przez gęsty las (z drapiącymi gałęziami na każdym kroku i dziwnymi odgłosami za plecami, które jeżą włos na ciele), nawet jeśli bywacie tak zmęczone, że odmawiacie dalszej współpracy, nawet jeśli puszczają Wam nerwy i czasem Wasz ton jest daleki od kojącego głosu kochającej mamusi. Nawet wtedy – robicie kawał dobrej roboty.

Ile nieprzespanych nocy za Wami, ile owsianek wydanych, nosów wytartych, zadrapań opatrzonych i smuteczków wyprzytulanych, wiecie tylko Wy. Ile razy zmieniałyście plany, bo gorączka, ile razy odwoływałyście spotkanie, bo nagły telefon z przedszkola, ile razy jechałyście znów nad Bałtyk, do tej nieskończenie wielkiej piaskownicy, a tak bardzo chciałyście gdziekolwiek indziej – to też wiecie. Tyle, ile dajecie z siebie – wiecie tylko Wy.

Jesteście wystarczająco dobre. Nawet jeśli nie zawsze idealne.
Niezależnie od tego, co Was dziś spotka – czy dostanienie kwiaty, laurkę, czy po prostu czułego całusa – bądźcie dla siebie dobre.
Zróbcie sobie same Dzień Matki, w miarę możliwości stawiając dziś swoje potrzeby w centrum.
Może to samotne wyjście do kina (tak, działają już kina!), może po prostu długa kąpiel z książką, a może dłuższa przebieżka z ulubionym podkastem na uszach?
Zróbcie sobie swój dzień, na tyle, na ile możecie.
Chyba nie muszę mówić, że zasłużyłyście.

Komentarzy: 0
26 maja 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)