W idealnym świecie mielibyśmy dwa pełnowartościowe (czytaj: dwa bite tygodnie) urlopy. Jeden z dziećmi, by zacieśniać relacje i spędzić rodzinnie fajny czas, wyprodukować masę cudownych chwil, które będą dla nich źródłem wyjatkowych wspomnień,  potem drugi, równie pełnowartościowy – tylko dla dorosłych, podczas którego zrelaksowalibyśmy się naprawdę.  Niestety świat na którym przyszło nam żyć bywa mocno nieidealny i trzeba sobie z jego niedostatkami jakoś radzić. 😉

Co zrobić, by odpocząć mając zaledwie jeden urlop do dyspozycji i będąć rodzicem?

Po pierwsze: SZANUJ ICH PRZESTRZEŃ
Umówmy się – jesteś w tej uprzewilejowanej sytuacji, że nikt ci nie mówi z kim masz rozmawiać przy wieczornym drinku. Dzieciom za to mówimy non stop: a może się pobawisz z chłopczykiem? Nie chcesz? Oj przestań, zobacz jak chłopczyk patrzy! Nikt nie lubi, by mu wchodzić w prywatną przestrzeń i ją naginać. Chce dłubać patykiem w piasku w samotności? Ma do tego prawo! Nie próbuj zorganizować mu czasu na swoją modłę. Opalaj dekolt i sącz koktajl!

Po drugie: PIELĘGNUJ DZIECKO W SOBIE!
Nie ma rzeczy, których nie wypada Ci robić, bo jesteś czlowiekiem dorosłym. Huśtajcie się, zjeżdżajcie na ślizgawce, ganiajcie po plaży z wodnymi pistoletami, skaczcie na trampolinie, śmiejcie się na całe gardło! To nie jest czas na niepotrzebną powagę i spodnie w kant. Wakacje powinny oznaczać luz, beztroskę, prawdziwą, płynącą z głębi radość. Poza tym – dzieciaki uwielbiają, gdy rodzic uczestniczy w ich zabawach!

Po trzecie i najważniejsze: WRZUĆ NA LUZ
Włącz tryb wakacyjny i nie stresuj się nieistotnymi drobiazgami. Zjedli chipsy i nie mają ochoty na obiad? Trudno. Od jednorazowego zapchania junk-food nikt jeszcze nie umarł. Nie chcą pozować do zdjęcia? Zdjęcie będzie bez nich. Nie zmuszaj, nie pomstuj, nie załamuj rąk. Na pewno zrobisz jeszcze niejedno, na którym będziecie w komplecie. Nie chcą kolejnego dnia zwiedzania ruin zamku/murów obronnych/ogrodów królewskich? Odpuść. Stwórzcie kompromisowy grafik, w którym każde z Was będzie szansę zrealizować swoje wizje spędzenia wolnego czasu.

 

Komentarzy: 0
30 czerwca 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)