Bardzo lubię śluby.  Każdorazowo rozklejają mnie, nawet gdy bohaterowie całego zamieszania nie są mi osobami bardzo bliskimi. Po prostu obiecywanie sobie nawzajem, że to już na zawsze jest ogromnie wzruszające. Lubię też element dziecięcy podczas tego rodzaju ceremonii. Malutką siostrzenicę, która niesie welon cioci i bratanka podążającego niezgrabnie i uroczo z pudełeczkiem z obrączkami. Ma to swój ładunek słodyczy, nie zaprzeczycie.

Wielokrotnie spotykałam się z dylematem – w co ubrać dzieciaki na taką niecodzienną uroczystość. Powiem Wam, że nie jestem entuzjastką malutkich garniturków i sukien-bez w tyciutkim rozmiarze. Nie jestem fanką niczego, co ma robić z małych ludzi kopie dorosłych. Po pierwsze dlatego, że nie są dorosłymi i takie zaklinanie rzeczywistości „dojrzałymi” stylizacjami jest nieco na wyrost. Po drugie – tego rodzaju outfity często mocno krępuja ruchy, a umówmy się – swoboda ruchowa jest dla maluchów jakby priorytetowa.

Nie uważam jednocześnie, że nie należy podkreślić wyjątkowości wydarzenia pięknym strojem. Warto jednak by stanowił kompromis pomiędzy outfitem nazbyt sztywnym, wyraźnie skopiowanym ze świata przeżyć dorosłych, a czymś, co maluchy noszą na codzień. Co zatem powinno się sprawdzić? Bawełniane, lniane, wiskozowe sukienki dla dziewczynek i przewiewne koszule dla chłopców to, uważam, najlepsze rozwiązanie. Sprawią, że dzieciaki dobrze wpiszą się w konwencję swoim wyglądem, same będą miały poczucie niecodzienności okazji, ale też – nie zostaną przebrane, tylko ubrane, jeśli rozumiecie różnicę.

A nam – w garniturach i kreacjach – pozostaje chłonąć atmosferę wydarzenia, chylkiem ocierając łzę. Sto lat, młodej parze!

 

Komentarzy: 0
24 czerwca 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)