Odkąd moje dzieci wyjeżdżają na wakacje bez nas – czy to na obozy, czy do dziadków – uwielbiam pochylić się nad ich domową przestrzenią.
Mogę wtedy w spokoju zastanowić się, co w niej zmienić i jak ją jeszcze bardziej zoptymalizować. Wbrew pozorom nie jest to fanaberia. Każdy rok generuje jakąś nową potrzebę. Dzieci rosną, zmieniają się i ich potrzeby również ewoluują.

Na przykład zegar ścienny – do niedawna zupełnie nie był potrzebny, ale jedno z moich dzieci jest już na tyle duże, że samo pilnuje pór wyjścia na trening, dodatkowy angielski czy po prostu wypad na rowery z kolegami. By nie zaspać, nie spóźnić się, nie narazić na niepotrzebny stres – zaprzyjaźnił się z zegarem.

Podobnie sytuacja się miewa z pojemnikami – mam wrażenie, że to niekończąca się opowieść! Ciągle coś wymaga uporządkowania, wrzucenia w koszyk, szufladkę, skrzyneczkę. Ciągle coś potrzebuje miejsca – ostatnio na przykład pojawił się temat rzeczy osobistych, takich jak telefon, portfel, okulary, klucze. Jeszcze rok temu nie było zagadnienia, a teraz ciągle coś jest szukane w irytacji.

Kolejną nową potrzebą w pokoju moich dzieci stały się siedziska dla gości. Małe dzieci zwykle nie usiedzą w miejscu – bawią się, ganiają, względnie budują z klocków, dlatego temat sadzania małoletnich gości praktycznie nie istnieje. Ale starsze dzieci – siedzą zapamiętale! Nie oznacza to oczywiście, że mamy inwestować w komplet sof,  siedziska-poduszki w zupełności zrobią robotę.

A jak tam Wasze latorośle? Jakie nowe potrzeby wnętrzarskie generują?
Na pewno coś się znajdzie! 😉

Komentarzy: 0
28 czerwca 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)