Mózg każdej matki pracuje na wysokich obrotach. Ciągle poszukujemy rozwiązań, które zapewnią dzieciom zdrowie, energię i dużo przyjemności. To zadanie na miarę mistrzów! Zwłaszcza, że w pewnym wieku dzieciom włącza się radar na to, co zdrowe. Jadłyby dokładnie na opak. Dlatego każda matka ma w sobie trochę z przemytnika. Poznajcie moje patenty na włączanie porcji zdrowia do diety dzieci.

Zacznę od zagadki. Co pachnie tak, że aż kręci się w głowie i znika zbyt szybko? Placek drożdżowy z letnimi owocami. U mnie królują truskawki i rabarbar. Na samą myśl o tym zestawieniu mam ślinotok! To jeden ze smaków, który kojarzy mi się z wakacjami. Ale nie tylko smak jest tutaj kluczem, a sposób podania tego ciasta. Zaserwuj je na wysokiej paterze, a przekonasz się, jak prędko zwróci uwagę wszystkich zainteresowanych w Twoim domu. 1:0 dla mnie!

Każda matka zastanawia się, jak przemycić witaminy do diety dzieci. U mnie działa sposób na kolory. Wybieram się na targ. Kupuję owoce w najróżniejszych kolorach. Podaję je wymieszane w misie. Takie zestawienia przyciągają uwagę na dwa sposoby. Letnie owoce nie tylko niesamowicie wyglądają, ale także pięknie pachną. Dlatego rączka mojej córki mimowolnie po nie sięga, a ja uśmiecham się pod nosem. 2:0 dla mnie!

Kolejnym trikiem letniego przemytnika jest lemoniada. Kto nie lubił jej smaku? Najlepsza była schłodzona, wyciągana przez moją mamę zawsze w odpowiednim momencie. Po ten sposób sięgam także w swoim domu. Do wykonania lemoniady wykorzystuję cytrynową bazę. Mieszam ją z innymi owocami: arbuzem, truskawką lub melonem. Doskonale pasuje świeża mięta. Całość wlewam do dzbanka i gotowe! Znika w kilka minut, a ja uśmiecham się ponownie pod nosem. 3:0 dla mnie!

Mecz wygrany. To wcale nie jest takie trudne, jak wygląda!

Komentarzy: 0
29 lipca 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)