Sezon na letnie pamiątki uważam za otwarty. Oczami wyobraźni już widzę moją córkę buszującą po straganie pełnym pocztówek, durnostojek i innych łapaczy kurzu. Wakacje najszybciej przypominają mi muszelki. Zwłaszcza, gdy nadepnę na nie bosą stopą! W tym roku postanowiłam wprowadzić porządek w pamiątkowym szaleństwie. Przyznam, że efekty mnie zaskoczyły.

Największą kopalnią letnich skarbów jest plaża. Wszystkie cuda warto zamknąć w butelce. Zmieści się do niej piasek, garść bursztynów i muszle. Zatkaj korkiem i poczekaj aż zawartość dojrzeje. Otworzysz ją jesienią. Doda Ci mocy zwłaszcza w listopadowe wieczory, gdy słońca będzie jak na lekarstwo.

A teraz trik dla każdej Pani domu. Wakacyjne drobiazgi mają to do siebie, że utrudniają życie. Wprawdzie ładnie się prezentują, ale łapią kurz. Dlatego każdorazowo trzeba je ściągać z półki. W tym roku znalazłam na to rozwiązanie. Mój czas oszczędzi skrzynka na skarby. Zachęciłam córkę do ukrycia przed światem wakacyjnych tajemnic. Perfekcyjnie!

Wakacyjne pranie zrobione? Powieś na ścianie ramkę ze sznurkiem i klamerkami. Na lince zawieś tym razem zdjęcia i pocztówki. Ten element codzienności w prosty sposób wypełni dom wakacyjnymi wspomnieniami. W dodatku to pranie nie wymaga prasowania!

Mój wakacyjny sen będzie trwał jeszcze długo. Zadbałam o to w prosty sposób. Jedną z lepszych pamiątek, którą co roku przywożę z wakacji jest łapacz snów. Zabieram go zawsze z wakacyjnej lokalizacji, która budzi miłe wspomnienia. Spróbuj, a się przekonasz. A wiesz co jest najlepsze? Że wakacje wciąż trwają! Zdążysz je przemycić do domu jeszcze na kilka sposobów. Nie bój się nimi podzielić!

Komentarzy: 0
12 lipca 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)