Back to… kitchen!

Mam nadzieję, że nie czujecie się nazbyt przyatakowani wszechobecnym komunikatem Back to School oraz Back to Office, więc dodam od siebie jeszcze jeden: Back to kitchen! 🙂
Bo nie wiem czy macie podobnie, ale u mnie wyraźnie funckjonuje syndrom powakacyjnego powrotu do kuchni. Latem naprawdę nie mam weny, by stać przy piekarniku i w oparach bugocących garnków  -raz, że gorąco, dwa, że wolę ten czas spożytkować inaczej, trzy, że latem tak łatwo zjeść cokolwiek, by było smacznie i sycąco – na przykład kilo czereśni. Gdy jednak nadchodzą chłodniejsze dni nagle, jakby za dotknięciem magicznej różdżki (kopyści? wałka?) zaczynam chcieć gotować, piec, ucierać, siekać.

Zaczynam łagodnie – aż się prosi zrobić ratatuję, czyli takie roślinne leczo, wszak papryki, bakłażany i cukinie są teraz chyba w możliwie najlepszej cenie. A skoro mowa o tych właśnie warzywach, dlaczego nie zblendować ich trochę na pyszny Ajwar? No i śliwki! Placek, kompot, powidła – można z nimi zdziałać tyle pysznych historii! Nie zapomniajmy o gruszkach, malinach, morelach, brzoskwiniach… One również dają olbrzymie pole do popisu i mogą zaowocować (nomen omen!) wybitnymi wypiekami, musami, dżemami, a zgrillowane uzupełnią sałatki. Nie igorujmy słodkich, chrupkich kukurydz, aromatycznych pomidorów, których sok aż płynie po brodzie i abuzów, teraz w swej najlpszej z odsłon. No i czekajmy ciepliwie na dynie – królowe jesiennych dań, na nawet deserów!

Nie wiem, czy Was przekonałam, ale ja czuję zew kuchni.
Nie żeby nagle zrezygnować z włóczęgi po sierpniowym mieście, żeby nakłaniać do zamiany sandałów na botki.
Na to jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Ale rzućmy łaskawym okiem na stragany warzywno-owocowe w przededniu września – szkoda by było je przegapić!

Komentarzy: 0
24 sierpnia 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)