Niby nie jestem fanką tych schematów, klisz i zaszufladkowań, tego mantrowania, że to dla dziewczynek, a tamto dla chłopców, że Julka na pewno pragnie plasteliny z brokatem, a Janek z pewnością nią pogardzi, ale… często coś w tym jest. Mam w domu oba egzemplarze i widzę cały proces przygotowań do szkoły w wersji GIRL i wersji BOY. O ile córka z pietyzmem i wielkim zaangażowaniem układa nowości na kupce, czynnie monitorując postępy w odhaczaniu kolejnych zakupów, o tyle syn ma swoją kupkę na swoim biurku w serdecznym poważaniu. Nie dość, że kompletnie nie interesuje go deseń, jaki ozdobi okładki jego zeszytów w tym roku szkolnym, a nawet sam fakt ich posiadania, to jeszcze pytany czy preferuje kredki takie czy śmakie odpowiada wzruszeniem ramion i stoickim: jedne i drugie są okej.

Dlatego wyprawkę dziewczęcą kompletuje mi się wdzięczniej – wiem, że główna zainteresowana docenia, iż teczka na kserówki i prace plastyczne ma przepiękny miks kolorystyczny, a strój gimnastyczny jest wyjątowo dobrze skomponowany (a na dodatek był w doskonałej cenie!) a plecak wygląda jak skąpana w kolorowym kwieciu łąka.

Jeśli miałabym dać jedą radę w kwestii kompletowania szkolnego must-have dla dziewczynki brzmiałaby ona tak: konsultuj! Nie kupuj wedle własnego widzimisię, bo dobra cena, bo dają cztery w cenie trzech. Trendy zmieniają się, w zeszłym roku nasza latorośl chciała ćwiczyć w krótkich szortach, w tym może oznać, że w grę wchodzą wyłącznie długie legginsy. W klasie czwartej miała piórnik z jelonkiem bambi, dziś nawet nie chce o nim słyszeć. I okej. Dzieci rosną, zmieniają się ich gusta, potrzeby, dodajmy do tego opinię środowiska, która w pewnym wieku jest ważniejsza niż jakakolwiek inna i mamy esencję gąsieniczki przepoczwarzającej się w motylka. 😉

Wciąż brakuje kilku rzeczy? Jeśli pozwala na to czas i zasoby możesz zrobić z zakupów miłe wyjście. Temperówka, worek na wuef i przybornik na dodatkowe akcesoria to niby błahostki, ale założę się, że dziewczyńskie oko lubi spojrzeć krytycznie na dostępne opcje i wybrać najlepszą możliwą wersję. Niekoniecznie różową. 😉

Komentarzy: 0
12 sierpnia 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)