Październik w naszej szerokości geograficznej, to taki trudny moment w roku, że totalnie nie wiadomo jak się ubrać by najpierw nie zmarznąć, a potem – nie przegrzać. Popołudniami bowiem bywa całkiem ciepło i słonecznie, naprawdę letnio, ale nie warto się tym zanadto ekscytować, bo ranki i wieczory generują temperatury iście listopadowe. Kompulsywnie rozpinamy tę kurtkę i zapinamy, drżymy stojąc na przystanku, by potem ocierać pot z czoła. Codziennie, nim zamknę drzwi za moimi dziećmi pędzącymi na ósmą do szkoły, łypię okiem na termometr kilka razy, zupełnie jakby w ciągu kilku minut coś miało się zmienić. Wychodzę na balkon – niby zimno. Ale na horyzoncie już widzę te radosne cumulusy i prześwity słońca – wiem, że będą wracać upoceni, mimo kurtki wciśniętej między podręczniki.

To nie pierwszy raz, gdy apeluję: ubierajmy się na cebulkę!
Dziś jednak trochę o męskim podejściu do tematu. Czyli takim, powiedzmy sobie – praktycznym.

Na pewno bazą niech będzie t-shirt. Koniecznie bawełniany, oddychający, przewiewny. Owszem, istnieją sportowe, szybkoschnące i takie polecam do treningów. Ale nie na codzień. Materiały z włókien sztucznych mają swoje zalety, jednak nie powinny obcować z naszą skórą przez cały dzień. Kolejna warstwa to koszula flanelowa – aktualnie bardzo modny element męskiej garderoby, choć wiem, że dla wielu panów nie będzie to argument kluczowy. 😉 Jedno jest pewne – flanela jest tkaniną miękka, przyjemną w dotyku i  o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Bazuje na włóknie naturanym: bawełnianym lub wełnianym, więc znów mamy do czynienia z materiałem przyjaznym ciału. Kolejną warstwę może stanowić bluza, jeansowa katana, kardigan – co kto lubi oraz – czego wymaga sytuacja. Wiadomo, że outfit biurowy raczej będzie miksem elementów smart-casualowych, a stylizacja luźna nie potrzebuje żadnych reguł i obwarowań. To nie koniec jednak! Całość proponuję zwieńczyć kamizelką. Jest lekka, łatwo ją potem zwinąć w rulonik i przytroczyć do plecaka/włożyć do torby. A poza tym aktualne trendy wynosza pikowanie odzienia wierzchnie na modowy piedestał. Mamy więc mężczyznę/chłopaka ubranego praktycznie i modnie jednocześnie.

 

Komentarzy: 0
30 września 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)