Jesień w plenerze

Posezonowe sprzątanie działki połączone z pieczeniem ziemniaków z ogniska?
Weekendowy wypad na grzyby?
A może brodzenie w morzu liści w poszukiwaniu kasztanów na zajęcia z plastyki twojej latorośli?

To są przeurocze jesienne aktywności, pod warunkiem, że jesteśmy na nie odpowiednio ubrani.
Nic tak bowiem nie psuje odbioru aktywności na powietrzu jak fakt, że zimno, mokro i wiatr smaga bez litości.
Dla mnie, matki z wieloletnim stażem, ale także po prostu człowieka, który uwielbia spędzać czas aktywnie i nie uważa kiepskiej pogody za wymówkę, by zrezygnować z wyjścia z domu, kluczowy jest dobrze przemyślany outfit i ekwipunek.

No więc – niech żyje softshell! Ten niepozorny materiał zawiera w sobie dwie lekkie warstwy, tworzące swoiste okrycie 2 w 1.  Zewnętrzna wykonana jest z materiału o dużej elastyczności, stanowiącego barierę dla wiatru i deszczu, wewnętrzna natomiast to nic innego jak miękka ocpieplina. W dni takie, jak teraz – kiedy średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 10-12 stopni – softshell w połączeniu z tak zwanym longsleevem, czyli tiszertem z długim rękawem to wystarczający outfit na wyjście. Jeśli jednak jesteś zmarźluchem – dodaj do tego cienki polar. Zgodnie z zasadą ubierania się na cebulkę – zawsze możesz z niego zrezygnować, jeśli uznasz, że to jednak przesada.

Druga rzecz – legginsy. Rany, czy istnieje wygodniejszy dół? Owszem spodnie dresowe też dają radę, ale do luźnego outfitu „po godzinach” zdecydowanie preferuję legginsy, szczególnie, że bez problemu wejdą na nie długie kalosze, które jesienią mogą okazać się obuwiem z gatunku must-have.

No i trzecia rzecz, ostatnia – termos lub buteka termiczna czymś ciepłym. Herbata, gorąca czekolada, kawa – co tylko lubisz – to napoje idealne, by podtrzymać dobry humor i chęć pozostania na powietrzu, nawet gdy zimno i mokro.

A zatem – pięknej jesieni i odpowiednich outfitów!

 

 

 

 

 

 

Komentarzy: 0
07 października 2021

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci informacji udostępnionych przeze mnie w polach „Podpis” oraz w treści komentarza. Dane te przetwarzane będą przez administratora danych na podstawie udzielonej zgody – art. 6 ust. 1 lit a RODO – w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek uzupełnienie rubryki „podpis” jest konieczne do zamieszczenia komentarza.

Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (czytaj więcej)